Jak dobrać rolety materiałowe zewnętrzne do architektury budynku?

Jak dobrać rolety materiałowe zewnętrzne do architektury budynku?

Popularny obecnie na rynku typ zewnętrznej rolety tkaninowej SCREEN został stworzony z myślą o uzupełnieniu stylu architektonicznego każdego budynku, gwarantując jednocześnie funkcjonalność na najwyższym poziomie. Wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup tego typu osłony okiennej, na jakim etapie budowy lub remontu należy zdecydować się na dany typ montażu oraz jakie materiały i tkaniny wybrać, aby chroniły przed niepożądanymi warunkami zewnętrznymi i odpowiadały indywidualnej estetyce.

Ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem i czynnikami zewnętrznymi

Rolety zewnętrzne tkaninowe SCREEN cieszą się dużą popularnością, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Powodem tego jest ich zaawansowana technologicznie funkcjonalność, która pozwala na odpowiednią regulację oświetlenia, gwarantującą komfort optyczny w pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu różnorodnych tkanin transparentnych, zarówno całkowite, jak i częściowe zaciemnienie może być dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Najbardziej znane marki produkujące osłony okienne oferują rolety SCREEN wykonane z włókna szklanego lub poliestru z powłoką PCV. Chronią one wnętrze przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie UV, pyłki, kurz czy insekty. W ofercie znajduje się również kampania do 18 m2 rolet o klasie 3 odporności na wiatr. Dlatego wybierając zewnętrzne rolety materiałowe, warto spojrzeć nie tylko na ich podstawową funkcję, ale także na dodatkowe cechy, które poprawiają samopoczucie, zdrowie i bezpieczeństwo użytkowania budynku.

Jak dopasować osłony do stylów architektonicznych?

Najnowsze trendy architektoniczne sprzyjają dużym przeszklonym oknom panoramicznym. Z tego powodu należy dobrać odpowiednio duże rolety. W związku z tym trzeba dobrać rozmiar rolet, warto wybrać markę, która oferuje ekrany przeznaczone do wykonywania wielkogabarytowych produktów w skrzynkach o różnych rozmiarach i kształtach, np. owalnych, kwadratowych czy fazowanych. Dzięki temu można stworzyć rolety dopasowane do stylu architektonicznego.

Popularność stylów nowoczesnych i minimalistycznych często wiąże się z zastosowaniem odpowiednich rozwiązań technicznych. Wybierając zewnętrzne rolety materiałowe, warto zwrócić uwagę na to, jakie funkcje smart home oferują. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia rolet do centralnego systemu zarządzania budynkiem. Można nimi sterować zdalnie z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji na urządzeniu mobilnym. Dodatkowo podłączenie rolet do automatu pogodowego lub timera gwarantuje pełną automatyzację i dostosowanie do aktualnych warunków atmosferycznych.

Najwyższej jakości zewnętrzne rolety materiałowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów obudowy i wzorów tkanin.

Dlaczego o sposobach montażu warto pomyśleć wcześniej?

Decyzja o montażu rolet powinna być podjęta jak najwcześniej. Montaż podtynkowy, który ukrywa konstrukcję rolety pod elewacją i nadaje jej piękny wygląd, powinien być zaplanowany już na etapie projektu architektonicznego. Jeśli rolety zewnętrzne materiałowe zostaną zakupione do gotowego budynku, można je zamontować we wnękach okiennych lub na elewacji. W pierwszym przypadku należy zwrócić uwagę na wielkość skrzynki, aby nie było widać szyby. Warto skonsultować się z architektem lub doradcą w sklepie z roletami, który doradzi najlepsze rozwiązanie montażowe.

W tej samej kategorii